www.autokataloog.ee

Uudised ja kampaaniad

Victron Energy päikesepaneelid - nii mono kui polükristallidega - puhas energia päikesest.
Victron Energy päikesepaneelid - nii mono kui polükristallidega - puhas energia päikesest.
2.09.2021


Mis vahe on mono-ja polükristalltehnoloogial ?

Peamine erinevus nende kahe tehnoloogia vahel on räni päikesepatareide tüüp, mida nad kasutavad:
monokristallilistel päikesepaneelidel on päikesepatareid, mis on valmistatud ühest ränikristallist, samas kui polükristallilistel päikesepaneelidel on päikesepatareid, mis on valmistatud paljudest ränikildudest.

Polükristallpaneelide efektiivsus on tavaliselt madalam kuni 13–16%. Madalama kasuteguri tõttu ei ole need ruumisäästlikud, kuna toodavad vähem energiat ruutjala kohta.
Monokristallpaneelidel on suurem efektiivsus vahemikus 15-20%.

Kas tohib kasutada ja ühendada omavahel mono- ja polükristall päiksepaneele ?

Erinevate päikesepaneelide segamine on võimalik, kuid seda ei soovitata tavaliselt paneelide erinevate elektriliste omaduste tõttu.

Kui pikk on päikesepaneeli eluiga ?

Reeglina kestavad päikesepaneelid umbes 25-30 aastat. See aga ei tähenda, et nad 25 aasta pärast elektritootmise lõpetavad - see tähendab vaid seda, et energiatootmine on tootjate arvates märkimisväärselt vähenenud.

Mida saab 100W päiksepaneeliga ära toita ?

Üks 100-vatine päikesepaneel võib toita mitut väikest seadet, sealhulgas mobiiltelefone, lampe, ventilaatoreid laes, WiFi-ruuterit, sülearvuteid ja muid väikeseid seadmeid.
Suuremad seadmed, nagu kütteseadmed, telerid, kliimaseadmed ja muud sarnased, vajavad rohkem kui ühte 100-vatist päikesepaneeli.

>>Tutvu KGK tootevalikuga siin!

Tagasi